Orszak Trzech Króli

W tym roku pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają!" Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ok. 900 miejscowości w Polsce. Prawie 1,3 mln osób wzięło udział w radosnych rodzinnych jasełkach.

Także nasze miasto po raz kolejny wpisało się w tą piękną ogólnopolską tradycję.  W tym roku organizatorem Orszaku była nasza parafia, a współorganizatorami - Miasto Oświęcim oraz parafie z naszego dekanatu. Patronat honorowy objął Biskup Ordynariusz diecezji ks. bp Roman Pindel oraz Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut.

Orszak rozpoczął się w naszym kościele św. Maksymiliana od mszy św., po której radosny i pełen kolorów pochód wyruszył w kierunku Starego Miasta. Przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP do orszaku dołączyła grupa z tamtejszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Było nas ok. 1500 osób, prawie wszyscy w koronach, mnóstwo rodzin z małymi dziećmi. Na czele orszaku jechali na koniach Trzej Królowie. Wszyscy uczestnicy włączali się w śpiew kolęd prowadzony przez grupy muzyczne i orkiestrę dętą. W tak radosnym nastroju i rodzinnej świątecznej atmosferze dotarliśmy do kościoła św. Józefa, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Świętej Rodzinie i ofiarowali dary. Później długo jeszcze śpiewaliśmy kolędy i świętowaliśmy narodziny Pana Jezusa.

Jako organizator dziękujemy wszystkim uczestnikom orszaku – mieszkańcom Oświęcimia i gościom, Miastu Oświęcim jako współorganizatorowi i sponsorowi, Panu Prezydentowi Miasta Oświęcim i Księdzu Biskupowi, parafiom z dekanatu, grupom muzycznym, służbie medycznej i policjantom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób  przyczynili się do uświetnienia Orszaku Trzech Króli w Oświęcimiu.