Foski

1 grudnia w naszej parafii na rozpoczęcie nowego roku liturgicznego miało miejsce ważne wydarzenie. Dzieci z naszej parafii, pragnące być bliżej Pana Jezusa i poznawać Jego życie, przyjęły foskę - symbol Ruchu Światło Życie.

Obrzęd błogosławieństwa i nałożenia foski zwany powszechnie „foskowaniem” ma zasadniczo podwójny wymiar. Pierwszy aspekt odnosi się do osób, których obrzęd bezpośrednio dotyczy. Osoby przyjmujące foskę powinny poprzez ten obrzęd wyrazić wolę przynależności do Ruchu Światło-Życie i podjęcia podstawowych zadań wynikających z jego charyzmatu: formacji wewnętrznej oraz apostolatu. Drugi aspekt skoncentrowany jest na wspólnocie. Wspólnota parafialna, będąc konkretnym miejscem wzrostu swoich członków, jest oparciem dla kandydata.

Zapraszamy - dołącz do nas. Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w soboty o godzinie 10:30. Nasze drzwi są otwarte dla każdego.