Sanktuaria Północnych Włoch

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Włoch Północnych. Odbędzie się ona w dniach od 27 kwietnia do 6 maja 2023 r. (9 dni). W programie m.in. miejscowości rodzinne papieży Jana Pawła I i Jana XXIII, Mediolan, Werona oraz Turyn - miasto posługi patrona naszego miasta św. Jana Bosko. Koszt pielgrzymki to 3230 zł + bilety wstępu. Szczegóły poniżej.


Ramowy program pielgrzymki do Włoch z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu

27.04-6.05.2023 r.

Jezioro Garda - Werona - Mediolan - Turyn - Portofino

27.04. - Wieczorny wyjazd z Oświęcimia, nocny przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze postoje na Miejscach Obsługi Podróżnych.

28.04. – Wjazd na terytorium Włoch przez przełęcz Brenner w godzinach południowych, przejazd do  Canale d’Agordo koło Belluno (dom rodzinny Jana Pawła I, centrum duszpasterstwa Santa Giulia), przejazd nad Jezioro Garda, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

29.04. - Jezioro Garda i okolice. Malcesina  - wyjazd kolejką linową na widokową górę Monte Baldo (fantastyczna panorama Dolomitów), zwiedzanie sanktuarium Madonna della Corona, powrót do hotelu w okolicy Jeziora Garda, obiadokolacja, nocleg.

30.04. – Zwiedzanie Werony (Citta Antica, amfiteatr, Dom Julii, Bazylika San Zeno Maggiore), zwiedzanie Vicenzy (La Rotonda, Teatro Olimpico, Basilica Palladiana), powrót do hotelu nad Jeziorem Garda, obiadokolacja, nocleg.

1.05. - Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sotto il Monte (miejsce urodzin Papieża Jana XXIII), przejazd do Bergamo, zwiedzanie miasta, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg Bergamo.

2.05. - Zwiedzanie Mediolanu (kościół Santa Maria della Grazie z obrazem „Ostatnia Wieczerza” Leonardo da Vinci, katedra Il Duomo, kościół św. Maurycego, Dzielnica Brera, Zamek Sforzów), powrót do hotelu w Bergamo, obiadokolacja, nocleg Bergamo.

3.05. - Wykwaterowanie z hotelu w Bergamo, przejazd do Monte Pirchiriano (alpejskie sanktuarium św. Michała – tu kręcono sceny do filmu „Imię Róży”), przejazd do hotelu w okolicach Turynu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4.05 - Przejazd  do Genui (zwiedzanie), rejs statkiem do Portofino (luksusowy kurort nad Morzem Liguryjskim, opiewany  w piosence „Miłość w Portofino” Anny German), powrót do hotelu w okolicach Turynu, obiadokolacja, nocleg.

5.05 – zwiedzanie Turynu (całun turyński, Bazylika NMP Wspomożycielki Wiernych – miejsce spoczynku św. Jana Bosko – patrona miasta Oświęcim), wieczorem wyjazd do kraju,  przez Austrię, Czechy do Polski (ok. 1400 km). 

6.05 – Przejazd przez Austrię, Czechy, przyjazd do Oświęcimia w godzinach wieczornych.

Cena – 3230 zł - obejmuje następujące świadczenia:

  • Transfer autokarem klasy Lux (ok. 55 miejsc),
  • 7 noclegów w hotelach klasy ** oraz *** na trasie przejazdu, opłaty drogowe i parkingowe,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji w hotelach (śniadania kontynentalne wzmocnione, obiadokolacje serwowane),
  • Obsługę pilota / przewodnika na trasie przejazdu,
  • Ubezpieczenie KL i NNW + bagaż, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji turystycznych, zestawów audio-guide, przewodników lokalnych – ok. 120-150 euro /os.
  • Napojów do obiadokolacji.

Inne ważne uwagi organizacyjne:

  • Cena jest aktualna przy minimum 47 uczestnikach płacących,
  • Każdy uczestnik powinien posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

Organizator zastrzega sobie możliwość drobnych zmiany programu ze względu na zwiedzanie obiektów muzealnych, miejsc kultu religijnego, Mszy Świętych itp.